Aktualności


PROJEKT PROSUMENT

Wejście w życie ustawy prosumenckiej  dało wiele nowych możliwości.

Budowa mikroinstalacji nie ogranicza  użytkownika do korzystania z niej w wydzielonych obwodach instalacji elektrycznej wlecz w całym domu na dowolne cele.

Program prosumencki skierowany jest dla każdego gospodarstwa domowego przyłączonego do sieci energetycznej do której dana elektrowni wiatrowa może zostać przyłączone za pomocą falownika sieciowego.

Tego tupu rozwiązanie pozwala na wprowadzanie energii do instalacji domowej a jej nadwyżkę oddawać do sieci energetycznej w której jest „gromadzona” . W czasie gdy nasza elektrownia wiatrowa nie pracuje lub jej moc jest zbyt mała zmagazynowana energia wędruje do nas z powrotem.

W przypadku małej elektrowni wiatrowej nie zawsze otrzymujemy jednakową moc urządzenia ponieważ jest ona zależna od prędkości wiatru, możliwość współpracy z siecią energetyczną pozwoliło na dużą swobodę w wykorzystaniu energii  elektrowni wiatrowej i jest jak na razie najbardziej optymalnym rozwiązaniem dla mikroźródeł.

 PRĄDNICE SYNCHRONICZNE

Od czerwca 2018 w naszej ofercie pojawiły się prądnice synchroniczne charakteryzujące się bardzo niskim momentem zaczepowych poniżej 0,8Nm zachowując stosunkowo wysoką sprawność na poziomie około 87%.

Nowe prądnice nadają się doskonale do elektrowni wiatrowych wymagających bardzo niskich oporów startowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania dokładnych informacji.

NOWE PRĄDNICE SYNCHRONICZNE DLA MEW

Od kwietnia 2019 w naszej ofercie  wolnoobrotowe generatory synchroniczne do zastosowań w elektrowniach wodnych charakteryzujące się wysoką sprawnością oraz stosunkowo niską masą.

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania dokładnych informacji.