Blog


Elektrownia wiatrowa pozioma i pionowa – którą wybrać?

Na pozyskiwanie własnej, ekologicznej energii decyduje się coraz większa liczba osób. Oprócz fotowoltaiki, w ostatnim czasie chętnie montowane są również turbiny wiatrowe. Przy ich wyborze trzeba jednak zastanowić się, czy lepszą opcją będą wiatraki przydomowe poziome, czy też modele pionowe. Czym różnią się one od siebie?

Czy hybryda z fotowoltaiki i wiatraka jest opłacalna?

Obecnie coraz większe uznanie zdobywa hybryda z fotowoltaiki i wiatraka, ponieważ generuje ona wystarczającą ilość energii na pokrycie nią całorocznego zapotrzebowania na prąd. Renomowane firmy oferują montaż gotowych zestawów solarno-wiatrowych, jednak musi on spełniać odpowiednie warunki. Są one omówione w dzisiejszym wpisie, który dotyka przede wszystkim tematu opłacalności instalowania hybrydy fotowoltaiki i wiatraka na tle mocowania samych paneli solarnych lub turbiny wiatrowej.

Czy warto posiadać przydomową energię wiatrową?

Obecnie, gdy ceny energii elektrycznej są coraz wyższe i coraz więcej mówi się o ekologicznych sposobach jej pozyskiwania, wiele osób zastanawia się nad montażem przydomowej elektrowni wiatrowej. Nie jest to jednak tak znane rozwiązanie, jak fotowoltaika, dlatego niektórzy mogą mieć wątpliwości odnośnie do tego, czy warto wykorzystywać energię z wiatru. Co trzeba na ten temat wiedzieć?