Systemy Solar-Tracker


Dzięki zastosowaniu nadążnego systemu śledzenia słońca wiele zyskujesz. Dlaczego warto zdecydować się na montaż trackera do solarów?

– dla mocy zainstalowanej 8,6 kW w systemie nadążnym, uzysk energii z wykorzystaniem trackera fotowoltaicznego jest porównywany z tradycyjną instalacją 12 kW

– jak wiadomo, dla mocy zainstalowanej do 10 kW strata wynikająca z magazynowania energii w sieci wynosi 20%, a dla instalacji powyżej 10 kW już aż 30%. Dzięki urządzeniu Solar-Tracker pomimo uzysku energii porównywalnego do instalacji 12 kW nadal korzystasz ze współczynnika 0,8, dzięki czemu możesz zaoszczędzić około 1200 kWh rocznie.

– jeśli masz małą działkę, instalacja fotowoltaiczna na trackerach to idealne rozwiązanie, ponieważ nasz system śledzenia słońca pozwala na zaoszczędzenie znacznej przestrzeni w stosunku do klasycznych rozwiązań

– nie zasłaniaj dachu – wybrałeś najlepsze poszycie dachowe, a teraz całe przykryjesz ogniwami? Montaż instalacji fotowoltaicznej na trackerach pozwoli tego uniknąć.

– postawienie na opisywane rozwiązanie to również brak konieczności odśnieżania paneli – ustawienie platformy trackera do solarów w pionie rozwiązuje ten problem

– jeżeli już masz konstrukcję na gruncie – panele możemy przełożyć na nasz Solar-Tracker – dzięki temu możesz zwiększyć ich efektywność i odzyskać przestrzeń w ogrodzie

– Solar-Tracker możesz wyposażyć w wybrane przez Ciebie ogniwa dostępne na rynku oraz podłączyć do wybranego falownika

– modułowa konstrukcja jest łatwa w transporcie i szybka w montażu,

Jeśli więc chcesz efektywnie wykorzystać instalację fotowoltaiczną, wybierz nasz tracker solarny obrotowy. W razie wątpliwości odnośnie do działania sprzętu – zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Solar-Tracker NGW Chestermatic – jest urządzeniem pozwalającym śledzić pozycję słońca. Konstrukcja trackera fotowoltaicznego obraca się względem osi X i Y, a specjalny program korzystając z GPS-u, umożliwia idealne ustawienie paneli fotowoltaicznych względem słońca w dowolnym miejscu na świecie. Dzięki takiemu rozwiązaniu roczna produkcja energii może wzrosnąć nawet do 40%. W efekcie unikatowego rozmieszenia ogniw na 3 płaszczyznach system podążania za słońcem napotyka mniejsze opory powietrza. Solar-Trackery firmy NGW Chestermatic zostały zaprojektowane i wykonane w Polsce z zastosowaniem napędów najwyższej jakości, co gwarantuje bezawaryjną pracę instalacji fotowoltaicznej na trackerach przez długi okres eksploatacji.
Oferujemy Solar-Tracker dwuosiowy, który zapewnia większą wydajność niż wariant jednoosiowy. Dzięki temu, że może obrócić się w różnych kierunkach, pozyskuje energię nawet w czasie, gdy niemal całe niebo pokryte jest chmurami.
 

Jakie zabezpieczenia ma oferowany tracker fotowoltaiczny?

Nasze urządzenie z systemem śledzenia słońca posiada szereg zabezpieczeń:

– cała konstrukcja fotowoltaiki ze śledzeniem słońca jest zbudowana na 3 płaszczyznach, dzięki czemu wiatr przelatuje pomiędzy płaszczyznami, a całe urządzenie jest bardziej odporne na silne porywy wiatru,

– po zachodzie słońca tracker solarny obrotowy może ustawić się w dowolnie wybranej przez Ciebie pozycji,

– w sytuacji pojawienia się bardzo silnego wiatru system sam ustawia Solar-Tracker w poziomie, tak aby oddziaływanie wiatru było jak najmniejsze.

– układ ma własne zasilanie bateryjne, dzięki któremu nawet w przypadku braku zasilania Solar-Tracker może przyjąć pozycję bezpieczną.

Dzięki temu, decydując się na montaż fotowoltaiki z możliwością śledzenia słońca, masz pewność, że obsługa systemu będzie nie tylko prosta, lecz także w pełni bezpieczna.

Nazwa pliku
Karta katalogowa SOLAR-TRACKER